Champions

Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U13
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Moritz SCHLEICHER
SILVER
Luca PACCHIOTTI
BRONZE
Nicola FURIOLI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Omer SMEMESH
SILVER
Adam KOUSSEVITZKY
BRONZE
Pierluigi CAPRONI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Petros KONTARINIS
SILVER
Vasilis CHARAMBOULOUS
BRONZE
Giulio ORLANDI
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U13
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Medea Marisa FALCIONI
SILVER
Elettra FULGENZI
BRONZE
Ece Melis BAS
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Ada TAN
SILVER
Andrea Sira MARTINEZ MIRA
BRONZE
Hanna SIMON
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Teresa MEDDE
SILVER
Giulia VITALI
BRONZE
Anna POLETTINI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293+ Techno+
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Giorgio FALQUI CAO
SILVER
Iakovos CHRISTOFIDIS
BRONZE
Grigorios STATHOPOULOS
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293+ Techno+
Year: 2022
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Angelina MEDDE
SILVER
Anita SONCINI
BRONZE
Emilia KOSTI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U13
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
MORITZ SCHLEICHER
SILVER
JAN SERAFINSKI-MELSZTYNSKI
BRONZE
GIL SHTUB
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
OMER SHEMESH
SILVER
ADAM KOUSSEVITZKY
BRONZE
PIERLUIGI CAPRONI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
BRUNO BARBARA
SILVER
ARTURO ARAUZ GARCIA
BRONZE
SHUHEI OYAMADA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
NAAMA PALATNIK
SILVER
MEDEA MARISA FALCIONI
BRONZE
YAEL MERAV HADASH
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
AZUL SANCHEZ VALLEJO
SILVER
NICOL RICANOVA
BRONZE
LINDA FALKIEWICZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+ Open
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
TAKUMI KURAGANO
SILVER
TAISEI OKAMOTO
BRONZE
SHINNOSUKE NAITO
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+ Youth
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
GRIGORIOS STATHOPOULOS
SILVER
EMIEL DE CLERK
BRONZE
FINNEAS ZANNARAS
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+ Open
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
SHINO KITAHARA
SILVER
CHINO MOTOKI
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+ Youth
Year: 2022
Country: CYP
Venue: Limassol
GOLD
ANGELINA MEDDE
SILVER
EMILIA KOSTI
BRONZE
VERONICA POLEDRINI
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293
Year: 2021
Country: OMA
Venue: Khasab, Musandam
GOLD
ABUDULLAH AL SAHRI
SILVER
OMAR AL QARTOUBI
BRONZE
ALI AL SAHRI
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2021
Country: OMA
Venue: Khasab, Musandam
GOLD
ABDULRAHMAN AL MUJAINI
SILVER
MOHAMMAD AL SAHRI
BRONZE
SACHIN GANESH
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U13
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Pierluigi CAPRONI
SILVER
Aleksandr FOKIN
BRONZE
Viljams PREISS
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Artun SENOL
SILVER
Peleg RAJUAN
BRONZE
Tiberio RICCINI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Federico PILLONI
SILVER
Petros KONTARINIS
BRONZE
Billy-James COLL-TULOCH
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U13
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Bertha KIVISTIK
SILVER
Mariia TINYAKOVA
BRONZE
Liisa-Marii KALK
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Maria RUDOWICZ
SILVER
Uliana VONOGOVA
BRONZE
Azul SANCHEZ-VALLEJO
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Kristyna CHALUPNIKOVA
SILVER
Polina OVCHINNIKOVA
BRONZE
Naz ENIS
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293+ Techno+
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Davide ANTOGNOLI
SILVER
Alessandro GRACIOTTI
BRONZE
Boris SHAW
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293+ Techno+
Year: 2021
Country: EST
Venue: Tallinn
GOLD
Merve VATAN
SILVER
Daria BANNAYA
BRONZE
Marina CHEROUVEIM
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2021
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Itamar LEVI
SILVER
Dmitri NESTERENKO
BRONZE
Rocco MAKANA SOTOMAYOR
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2021
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Federico Alan PILLONI
SILVER
Meletios KALPOGIANNAKIS
BRONZE
Boris SHAW
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2021
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Maria RUDOWICZ
SILVER
Azul SANCHEZ VALLEJO
BRONZE
Anna POLETTINI
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2021
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Nela SADILKOVA
SILVER
Kristyna CHALUPNIKOVA
BRONZE
Barbara WINAU ORDINAS
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2021
Country: TUR
Venue: Bodrum
GOLD
Davide ANTOGNOLI
SILVER
Giorgio FALQUI CAO
BRONZE
Artiom JAVADAV
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2021
Country: TUR
Venue: Bodrum
GOLD
Daria BANNAYA
SILVER
Merve VATAN
BRONZE
Louisa SCHMIDT
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2020
Country: OMA
Venue: Millennium Resort, Mussanah
GOLD
ASGAR KIKABHOY
SILVER
ALI AL-OMRANI
BRONZE
ABDULMAJEED AL-HADHRAMI
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2020
Country: ARG
Venue: Cordoba
GOLD
JOAQUIN REUTEMANN
SILVER
NICOLAS ALMENARA
BRONZE
VALENTINO ZERGA
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2020
Country: ARG
Venue: Cordoba
GOLD
AXRL SILFVERLIN
SILVER
HOMERO KOPP ABRAHAM
BRONZE
BERNARDO ABUSADA
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2020
Country: ARG
Venue: Paracas
GOLD
CHIARA FERRETTI
SILVER
NADIA HERAS
BRONZE
MARIA VICTORIA CORIA
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2020
Country: ARG
Venue: Cordoba
GOLD
VALENTINA PALMA
SILVER
MANUELA TOTE CONTI
BRONZE
MATILDE LANZ
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293+ Youth
Year: 2020
Country: ARG
Venue: Cordoba
GOLD
MARTIN REUTEMANN
SILVER
GABRIEL MUNHOZ
BRONZE
MATIAS ZAVALA RODRIGUEZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293
Year: 2020
Event cancelled
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293
Year: 2020
Event cancelled
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293
Year: 2019
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
CHUN PO LAM
SILVER
JANSON SHEK
BRONZE
YIN LI WEN
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293
Year: 2019
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
CHEUK WING MAK
SILVER
FUNG YUK KIU YUKIE
BRONZE
ALISIA KUTENKO
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2019
Country: ISR
Venue: Michmoret
GOLD
Daniel HALPERIN
SILVER
Asaf ZIV
BRONZE
Rom LEVI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: ISR
Venue: Michmoret
GOLD
Rotem LEVI
SILVER
Ido POMERANTZ
BRONZE
Jules CHANTREL
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: ISR
Venue: Michmoret
GOLD
Mika KAFRI
SILVER
Linoy SCHWARTZ
BRONZE
Jade BRUCHE
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: PER
Venue: Paracas
GOLD
ALVARO DE LA MELENA
SILVER
RAFAEL LLERENA
BRONZE
LUCA LARI
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: BRA
Venue: Buzios, Rio de Janeiro
GOLD
RAFAEL LLERENA
SILVER
MARTIN REUTEMANN
BRONZE
LUCA LARI
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2019
Country: BRA
Venue: Buzios, Rio de Janeiro
GOLD
MATILDE LANZ
SILVER
CHIARA FERRETTI
BRONZE
LUANA ESCULIES
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2019
Country: PER
Venue: Paracas
GOLD
VALENTINA OVALLE
SILVER
VALENTINA PALMA
BRONZE
FERNANDA BARRON
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: BRA
Venue: Buzios, Rio de Janeiro
GOLD
CONSTANZA ALMENARA
SILVER
VALENTINA PALMA
BRONZE
SERENA GALEANO
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2019
Country: PER
Venue: Paracas
GOLD
CONSTANZA ALMENARA
SILVER
ALEXIA GARCIA GUEVARA
BRONZE
LAURA DAFONE MORIKIO
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2019
Country: ESP
Venue: Cadiz
GOLD
Daniel HALPERIN
SILVER
Federico PILLONI
BRONZE
Victor GAUBERT
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2019
Country: ESP
Venue: Cadiz
GOLD
Tal BASIK-TASHTASH
SILVER
Adir TWILL
BRONZE
Ido POMERANTZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2019
Country: ESP
Venue: Cadiz
GOLD
Tamar STEINBERG
SILVER
Danielle ZIV
BRONZE
Anna IGIELSKA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2019
Country: ESP
Venue: Cadiz
GOLD
Jade BRUCHE
SILVER
Mika KAFRI
BRONZE
Naiara FERNANDEZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2019
Country: POR
Venue: Portimao
GOLD
Alexandros KALPOGIANNAKIS
SILVER
Ioannis KARVOUNIARIS
BRONZE
Grae MORRIS
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2019
Country: POR
Venue: Portimao
GOLD
Enora TANNE
SILVER
Kaneko NATSUMI
BRONZE
Laura PONTES
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2018
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
CHI LONG TANG
SILVER
JANSON SHEK
BRONZE
CHUN PO LAM
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2018
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
FU WEI KUO
SILVER
SZE CHIT CHAN
BRONZE
CHEUK YU LAM
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2018
Country: GRE
Venue: Athens
GOLD
Konrad MACHURA
SILVER
Boris SHAW
BRONZE
Alessandro MELIS
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2018
Country: GRE
Venue: Athens
GOLD
Alexandros KALPOGIANNAKIS
SILVER
Roi HILLEL
BRONZE
Daniel Basik TASHTASH
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2018
Country: GRE
Venue: Athens
GOLD
Mika KAFRI
SILVER
Alexsandra WASIEWICZ
BRONZE
Amit SEGEV
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2018
Country: GRE
Venue: Athens
GOLD
Sharon KANTOR
SILVER
Manon PIANAZZA
BRONZE
Yana REZNIKOVA
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293+ Techno 293+
Year: 2018
Country: ITA
Venue: Mondello
GOLD
Nicolo' RENNA
SILVER
Tom GARANDEAU
BRONZE
Yun POLIQUEN
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2018
Country: PER
Venue: Paracas
GOLD
ALEXANDER GRAHAMMER
SILVER
MARTIN REUTEMANN
BRONZE
BARTOLOME DE LAS CASAS
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Alessandro GRACIOTTI
SILVER
Tal BASSIK-TASHTASH
BRONZE
Ram ZERACH
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Daniel BASIK-TASHTASH
SILVER
Nir LESHED
BRONZE
Finn HAWKINS
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Mika KAFRI
SILVER
Amit SEGEV
BRONZE
Michal SLAVIN
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Naama GREENBERG
SILVER
Daniela PELEG
BRONZE
Sharon KANTOR
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Nicolo' RENNA
SILVER
Alexandros KALPOGIANNAKIS
BRONZE
Yun POULIQUEN
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2018
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Manon PIANAZZA
BRONZE
Naama GAZIT
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
KITTISAK SMITH
SILVER
LOK YEUNG
BRONZE
KWAN LAM MA
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: TPE
Venue: Makung, Taiwan
GOLD
CHEUK WING MAK
SILVER
CHIH LING WANG
BRONZE
SHAHNIN MARSHA
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Lorient
GOLD
Daniel Basik TASHTASH
SILVER
Gaspar CARFANTAN
BRONZE
Yali ACHITOV
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Lorient
GOLD
Fabien PIANAZZA
SILVER
Tomer VARDIMON
BRONZE
Nicolo' RENNA
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Lorient
GOLD
Daniela PELEG
SILVER
Mathilde GARANDEAU
BRONZE
Sharon KANTOR
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Lorient
GOLD
Linoy GEVA
SILVER
Faustine MANHES
BRONZE
Maya ASHKENAZI
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2017
Country: ARG
Venue: San Isidro, Buenos Aires
GOLD
MARTIN REUTEMANN
SILVER
RAFAEL LLERENA
BRONZE
MATIAS ZAVALA RODRIGUEZ
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: ARG
Venue: San Isidro, Buenos Aires
GOLD
ALVARO DE LA MELENA
SILVER
THEO DE PIERRIS
BRONZE
SIMON PEDRO ZUCCATTI
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2017
Country: ARG
Venue: San Isidro, Buenos Aires
GOLD
A.GARCIA GUEVARA
SILVER
L.LLERENA
BRONZE
M.BERLISKY
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2017
Country: ARG
Venue: San Isidro, Buenos Aires
GOLD
NICOLO' RENNA
SILVER
J.VAN SOMEREN
BRONZE
B,KOPP
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2017
Country: ARG
Venue: San Isidro, Buenos Aires
GOLD
GIORGIA SPECIALE
SILVER
CELINA SAUBIDET BIRKNER
BRONZE
ENRICA SCHIRRU
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2017
Country: ESP
Venue: Salou
GOLD
Daniel BASIK-TASHTASH
SILVER
Jules CHANTREL
BRONZE
Gaspard CARFANTAN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2017
Country: ESP
Venue: Salou
GOLD
Roi HILLEL
SILVER
Amit GAN
BRONZE
Eyal ZROR
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2017
Country: ESP
Venue: Salou
GOLD
Ella BENBENISTI
SILVER
Mak CHEUK WING
BRONZE
Yana REZNIKOVA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2017
Country: ESP
Venue: Salou
GOLD
Linoy GEVA
SILVER
Maya ASHKENAZI
BRONZE
Enora TANNE
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Quiberon
GOLD
Fabien PIANAZZA
SILVER
Mathurin JOLIVET
BRONZE
Leonidas TSORTANIDIS
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2017
Country: FRA
Venue: Quiberon
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Aikaterini DIVARI
BRONZE
Heloise MACQUAERT
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2016
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Edoardo TANAS
SILVER
Eyal ZROR
BRONZE
Mathis GHIO
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2016
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Itai KAFRI
SILVER
Fabien PIANAZZA
BRONZE
Gad MATOSEVICH
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2016
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Elisa JARIEL
SILVER
Mathilde GARANDEAU
BRONZE
Sharon KANTOR
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2016
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Shira BENBENISTI
BRONZE
Lidia SULIKOWSKA
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2016
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
GABRIEL MUNHOZ
SILVER
RAUL CLAUX
BRONZE
RAFAEL LLERENA
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2016
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
THIAGO SIPAS
SILVER
GUILHERME MUNOZ
BRONZE
ALVARO DE LA MELENA
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2016
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
GABRIELA SALANITRI
SILVER
CONSTANZA ALMENARA
BRONZE
LAURA MORIKIO
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2016
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
LARISSA RICCI SCHENKER
SILVER
CRISTINA ARROSPIDE
BRONZE
LUCIA LLEREA
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2016
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Mathias GHIO
SILVER
Eyal ZROR
BRONZE
Finn HAWKINS
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2016
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Tom GARANDEAU
SILVER
Leonidas TSORTANIDIS
BRONZE
Fabien PIANAZZA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2016
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Mak CHEUK WING
SILVER
Mathilde GARANDEAU
BRONZE
Linoy GEVA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2016
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Enrica SCHIRRU
BRONZE
Aikaterini DIVARI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2016
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Antonio CANGEMI
SILVER
Jakob RUUD
BRONZE
Hugo MOLLARD-TANGUY
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Open
Year: 2015
Country: JPN
Venue: Enoshima
GOLD
MORI YUTA
SILVER
HIGASHI KENSUKE
BRONZE
TANAKA NAOKI
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2015
Country: JPN
Venue: Enoshima
GOLD
LIM ALEXANDER
SILVER
KANAGAMI SOTA
BRONZE
NAITO SHINNOSUKE
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2015
Country: JPN
Venue: Enoshima
GOLD
CHENG HO YIN
SILVER
LEUNG PUI JEI
BRONZE
CHENG CHING YIN
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2015
Country: JPN
Venue: Enoshima
GOLD
KAWAMURA MAO
SILVER
YAMABE MIKI
BRONZE
TSUTSUI AYUMI
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2015
Country: JPN
Venue: Enoshima
GOLD
IWASAKI YUUTA
SILVER
OGAWA JUN
BRONZE
ARAWAKA TOMOHIRO
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Fabien PIANAZZA
SILVER
Leonidas TSORTANIDIS
BRONZE
Yun POLIQUEN
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Tom ARNOUX
SILVER
Sacha APPERT
BRONZE
Julian ROCCO
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Maya NADLER
SILVER
Naama GAZIT
BRONZE
Heloise MACQUAERT
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Katy SPYCHACOV
BRONZE
Olivia ROSIQUE
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293+ Techno 293+
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Hugo MOLLARD
SILVER
Martin BIA
BRONZE
Toni VRŠAJ
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293+ Techno 293+
Year: 2015
Country: LAT
Venue: Liepaja
GOLD
Jeanne PENFORNIS
SILVER
Ketija BIRZULE
BRONZE
Domitille HAUWEN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Leonidas TSORTANIDIS
SILVER
Yun POULIQUEN
BRONZE
Fabien PIANAZZA
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Yoav COHEN
SILVER
Tom ARNOUX
BRONZE
Fernando LAMADRID TRUEBA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Heloise MACQUAERT
SILVER
Enora TANNE
BRONZE
Dana BEKMURATOVA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Katy SPYCHAKOW
SILVER
Giorgia SPECIALE
BRONZE
Enrica SCHIRRU
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Michele CITTADINI
SILVER
Yuta MORI
BRONZE
Yuta IWASAKI
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2015
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Lucia PIANAZZA
SILVER
Jeanne PENFORNIS
BRONZE
Elena VACCA
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2014
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Tom ARNOUX
SILVER
Geronimo NORES
BRONZE
Leonidas TSORTANIDIS
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2014
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Tom MONNET
SILVER
Alec HERLEDAN
BRONZE
Titouan LE BOSQ
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2014
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Natalia ARAPOGLOU
BRONZE
Lidia SLIKOWSKA
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2014
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Noy DRIHAN
SILVER
Shoual RAVITZKY
BRONZE
Mariam SEKHPOSYAN
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293+ Techno 293+
Year: 2014
Country: ITA
Venue: Torbole
GOLD
Julien BOUYER
SILVER
Olivier TUHAULT
BRONZE
Tommaso TENZI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Tom ARNOUX
SILVER
Lior KAMIL
BRONZE
Itai KAFRI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Carlo CIABATTI
SILVER
Tom MONNET
BRONZE
Yoav COHEN
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Shira BENBENISTI
BRONZE
Natalia ARAPOGLOU
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Lucia PIANAZZA
SILVER
Katy SPYCHAKOW
BRONZE
Mariam SEKHPOSYAN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Oel POULIQUEN
SILVER
Clement GUEVEL
BRONZE
Hugo MOLLARD-TANGUY
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2014
Country: FRA
Venue: Brest
GOLD
Lucie BELBEOCH
SILVER
Jeanne PENFORNIS
BRONZE
Hisui TAKAHASHI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2013
Country: ISR
Venue: Eilat
GOLD
Itai KAFRI
SILVER
Guy SITIN
BRONZE
Adam TZACHAR
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2013
Country: ISR
Venue: Eilat
GOLD
Ofek ELIMELECH
SILVER
Oleksandr GONCHARENKO
BRONZE
Nikita PROZOROV
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2013
Country: ISR
Venue: Eilat
GOLD
Katy SPYCHACOV
SILVER
Lidia SULIKOWSKA
BRONZE
Yarden ISAAK
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2013
Country: ISR
Venue: Eilat
GOLD
Mariam SEKHPOSYAN
SILVER
Shoval RAVITZKY
BRONZE
Noy DRIHAN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Yoav COHEN
SILVER
Tom MONNET
BRONZE
Tom ARNOUX
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Ofek ELMELAH
SILVER
Rafeek KIKABHOY
BRONZE
Mikita TSIRKUN
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Giorgia SPECIALE
SILVER
Katy SPYCHAKOW
BRONZE
Océane MONTAUT
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Stefania ELFUTINA
SILVER
Ching MA KWAN
BRONZE
Emma WILSON
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293+
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Uchizono TAKUYA
SILVER
Fumiya SUZUKI
BRONZE
Jun NAKASHIMA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293+
Year: 2013
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Xanthe BOWATER
SILVER
Clementine LE JOLIFF
BRONZE
Ekaterina ILINA
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2012
Country: THA
Venue: Pattaya
GOLD
SIRICHA I PHUSIRI
SILVER
WING CHEUNG NG
BRONZE
KIKABHOY REFEEK
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2012
Country: THA
Venue: Pattaya
GOLD
CHUNG YUET YEE
SILVER
KWAN CHING MA
BRONZE
MOT RUTH WEN EN
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2012
Country: ESP
Venue: Murcia
GOLD
Artur TURSUKOU
SILVER
Czarek WYSOCKI
BRONZE
Michal LEWINSKI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2012
Country: ESP
Venue: Murcia
GOLD
Mikita TSIRKUN
SILVER
Joao MARQUES
BRONZE
Pavel PALIUKHOVICH
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2012
Country: ESP
Venue: Murcia
GOLD
Natalia CZOPEK
SILVER
Julia CZOPEK
BRONZE
Lidia SULIKOWSKA
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2012
Country: ESP
Venue: Murcia
GOLD
Stefania ELFUTINA
SILVER
Mariam SEKHPOSYAN
BRONZE
Martyna MOSSAKOWSKA
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2012
Country: NED
Venue: Medemblik
GOLD
Tom MONNET
SILVER
Antonino CANGEMI
BRONZE
Francisco SAUBIDET
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2012
Country: NED
Venue: Medemblik
GOLD
Antonio BONET
SILVER
Tomer BLUM
BRONZE
Michele CITTADINI
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2012
Country: NED
Venue: Medemblik
GOLD
Lucine BOSSARD
SILVER
Giorgia SPECIALE
BRONZE
Giulia ALAGNA
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2012
Country: NED
Venue: Medemblik
GOLD
Marta MAGGETTI
SILVER
Hadar HELLER
BRONZE
Elena VACCA
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2011
Country: SGP
Venue: Singapore
GOLD
LEE CHUN TING
SILVER
PHUSIRI SIRICHAI
BRONZE
MAN NGO HIN
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2011
Country: SGP
Venue: Singapore
GOLD
KRONGKAEW SAKUFEANG
SILVER
NGAI WAI YAN
BRONZE
ROXY HUI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2011
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Mikita TSIRKUN
SILVER
Artiom JAVADOV
BRONZE
Mattia ONALI
Full Results
Event: Europeans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2011
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Andrey ZAGAINOV
SILVER
Philippe LAFAY
BRONZE
Bautista SAUBIDET BIRKNER
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U15
Year: 2011
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Emma WILSON
SILVER
Delphine JARIEL
BRONZE
Eugenia BOLOGNA
Full Results
Event: Europeans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2011
Country: ITA
Venue: Cagliari
GOLD
Shahar TIBI
SILVER
Marta MAGGETTI
BRONZE
Emma LABOURNE
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2011
Country: USA
Venue: San Francisco
GOLD
Mattia ONALI
SILVER
Artiom JAVADAV
BRONZE
Mikita TSIRKUN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2011
Country: USA
Venue: San Francisco
GOLD
Kieran MARTIN
SILVER
Adam PURCELL
BRONZE
Bell BAZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2011
Country: USA
Venue: San Francisco
GOLD
Emma WILSON
SILVER
Shai BLANK
BRONZE
Emily HALL
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2011
Country: USA
Venue: San Francisco
GOLD
Saskia SILLS
SILVER
Marion LEPERT
BRONZE
Imogen SILLS
Full Results
Event: Asians
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2010
Country: THA
Venue: Pattaya
GOLD
MICHALE CHENG CHUN LEUNG
SILVER
CHEN MUBIN
BRONZE
LEE CHUN TING
Full Results
Event: Asians
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2010
Country: THA
Venue: Pattaya
GOLD
SIRIPON KAWDUANG NGAM
SILVER
LIN HAI XIA
BRONZE
MAN KA KEI
Full Results
Event: South Americans
Division: Men
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2010
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
BAUTISTA SAUBIDET BIRKNER
SILVER
FELIPE BELTRAN
BRONZE
NICOLAS GODOI
Full Results
Event: South Americans
Division: Women
Class: Techno293 Techno293 U17
Year: 2010
Country: BRA
Venue: Sao Paulo
GOLD
VALENTINA SERIGOS
SILVER
AGUSTINA BEEN RODRIGUES
BRONZE
WENDY STOCKLER SOARES
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2010
Country: FRA
Venue: Martigues
GOLD
Andrey ZAGAYNOV
SILVER
Tomer BLUM
BRONZE
Michele CITTADINI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2010
Country: FRA
Venue: Martigues
GOLD
Gael COUSIN
SILVER
Maxime LABAT
BRONZE
Chun Leung Mich CHENG
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2010
Country: FRA
Venue: Martigues
GOLD
Marta MAGGETTI
SILVER
Emma LABOURNE
BRONZE
Hadar HELLER
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2010
Country: FRA
Venue: Martigues
GOLD
Neomi COHEN
SILVER
Altar YUVAL
BRONZE
Veronica FANCIULLI
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2009
Country: GBR
Venue: Weymouth
GOLD
Kieran MARTIN
SILVER
Albert CHAILLOT
BRONZE
Adam PURCELL
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2009
Country: GBR
Venue: Weymouth
GOLD
Sam SILLS
SILVER
Mateo SANZ LANZ
BRONZE
Lous GIARD
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2009
Country: GBR
Venue: Weymouth
GOLD
Saskia SILLS
SILVER
Imogen SILLS
BRONZE
Marta MAGGETTI
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2009
Country: GBR
Venue: Weymouth
GOLD
Veronica FANCIULLI
SILVER
Clidane HUMEAU
BRONZE
Hadas ZAGA
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2008
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Martin OLMETA
SILVER
Jack PLUMMER
BRONZE
Kieran MARTIN
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2008
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Pawel TARNOWSKI
SILVER
Sam SILLS
BRONZE
Omer SOFER
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2008
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Catherine FOGLI
SILVER
Veronica FANCIULLI
BRONZE
Lara LAGOA PATINO
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2008
Country: POL
Venue: Sopot
GOLD
Helene NOESMOEN
SILVER
Izzy HAMILTON
BRONZE
Ofir HALEVY
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2007
Country: ESP
Venue: Formentera
GOLD
Sam SILLS
SILVER
Marcin URBANOWICZ
BRONZE
Adrian JIMENEZ
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2007
Country: ESP
Venue: Formentera
GOLD
Alistair MASTERS
SILVER
Pawel TARNOWSKI
BRONZE
Mateusz HOPPE
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2007
Country: ESP
Venue: Formentera
GOLD
Caterina FARCHIONE
SILVER
Shani ROTTENBERG
BRONZE
Lara LAGOA PATINO
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2007
Country: ESP
Venue: Formentera
GOLD
Helene NOESMOEN
SILVER
Leonore BOSCH
BRONZE
Sybille BOSCH
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U15
Year: 2006
Country: ITA
Venue: Marsala
GOLD
Davide LA VELA
SILVER
Adrian JIMENEZ
BRONZE
Guiy RAIMOND
Full Results
Event: Worlds
Division: Men
Class: Techno293 U17
Year: 2006
Country: ITA
Venue: Marsala
GOLD
Guido CARLI
SILVER
Alistair MASTERS
BRONZE
Damien ROUSSEL
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U15
Year: 2006
Country: ITA
Venue: Marsala
GOLD
Ofir HALEVY
SILVER
Izzy HAMILTON
BRONZE
Caterina FARCHIONE
Full Results
Event: Worlds
Division: Women
Class: Techno293 U17
Year: 2006
Country: ITA
Venue: Marsala
GOLD
Sybille BOSCH
SILVER
Martina FERRACANE
BRONZE
Lior SHIMONI
Full Results
Go to Top